S arnikou ke kráse

  • -

S arnikou ke kráse

s-arniku-ke-krase

Jak jistě víte, bylinky jsou součástí světa krásy a péče o tělo a pleť odedávna. Není tou jinak ani u těch malinko sporných, jako je arnika. Proč sporných? Protože jedovatých! Ale nebojte se, zevně arnika neublíží, ba naopak je výborná. A vnitřní užití podléhá přísnému dohledu lékaře.

 

Arnika horská, alias prha arnika, alias arnica montana, nebo jednoduše arnika. Bylinka, která je ohrožená a chráněná. Je cennou léčivkou, využívanou především zevně – na pokožku.

 

Arnika je skvělým pomocníkem při zevním ošetření drobných rankách, otocích, modřinách, podlitinách, vředech, bodnutí hmyzem, vyrážkách, zánětech kloubů, také na artritidu. A to díky jejím protizánětlivým účinkům. Vnitřní jak již bylo řečeno a podléhá odbornému dozoru a dávkování lékařem, a může být plusem při kardio a cévních obtížích.

 

Díky řízenému vnitřnímu užití, se arnika moc nevyužívá jako čaj, ale k mání je především jako tinktura, která se ředí a nesmí přijít na otevřené rány. Lze ji využít i na léčbu ústní dutiny, astma, zánět žaludku a tenkého střeva, prokrvení a všechny výše uvedené neduhy.

s-arniku-ke-krase

Právě prokrvení může být využito pro pěstění pleti k její svěžesti a u problematické a aknenózní pokožky, díky silnému protizánětlivému účinku. A za pomoci arnikye může vaše pokožka být hladká, bez vad a krásně čistá.

 

Postačí naředit arniku v poměru jednoho dílu arniky k pěti dílům vody (1:5),  ve směsi namočit odličovací tampon, a potřít si s ním problematická místa na obličeji, anebo si jemně a opatrně tamponem omýt obličej. Pozor při tom na oči. Určitě dávku dodržujte a nepřekračujte, arnika je velmi silná bylinka.

 

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Sekce: NOVINKY , ZAJÍMAVOSTI

Tagy :