Kosmetický tahák – biolampa

  • -

Kosmetický tahák – biolampa

biolampa

Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o léčbě světlem pomocí tzv. biolampy. Na málokterý výrobek je tolik protichůdných názorů. Od vědecky se tvářícího posouzení, že je to k ničemu až po články konkrétních lidí, popisujících, jak jim světlo lampy pomohlo.

O co vlastně jde?

Přístroj se nazývá biostimulační lampa s polarizovaným halogenovým nebo LED diodovým světlem. A má vliv na stimulaci organismu. Tedy podpoří jeho kladné reakce a může být podporou lékařské léčby či jen dobrým preventivním stimulantem. I pro vaši pleť a její vzhled.

Jaké je polarizované světlo?

Světlo je elektromagnetické vlnění. Kmity tohoto vlnění jsou velmi rychlé a rozdělené do všech směrů. Pokud se povede vybrat jen tu část vln, které kmitají v jednom směru, jde o polarizované světlo. Toho lze docílit několika způsoby, z nichž ten nejvíce účinný je prostřednictvím polarizátoru.

biolampa

Nutno podotknout, že očima polarizované světlo od nepolarizovaného nerozeznáme. V praxi se polarizované světlo používá například u 3D filmů v kině, kdy každá promítačka promítá obraz jinak polarizovaným světlem a každé sklíčko brýlí čte světlo své polarizace.

Jak působí na lidský organismus?

Je zřejmé, že člověk světlo potřebuje. Sami znáte, jak se cítíte, když týden nevidíte slunce. Neexistuje však žádná studie, která by dokázala, že polarizované světlo působí na člověka jinak, než světlo nepolarizované. Vezměme do úvahy i to, že i kdyby to tak bylo, museli bychom lampu držet v přesně daném směru. A to po nás prodejci biolamp nechtějí.

 Jde tedy o placebo?

Ano, možná se jedná o placebo efekt. Dlužno však říci, že velmi užitečný placebo efekt. Pleti biolampa neobyčejně svědčí. Představte si, že máte nemocné místo na pleti ozářeno barevným světlem o kterém jste přesvědčeni, že je léčivé. To světlo pak přímo cítíte a představujete si, jak uzdravuje postižené místo. Je to vynikající forma autosugesce. Nebo skutečné léčby.

Jsou lidé, kteří si dokážou vsugerovat ozdravný proces bez jakýchkoli prostředků, jen působením vlastní mysli a vůle. A kupodivu to velmi dobře funguje. No – a kdo to nedokáže, koupí si lampu a nechá to na ní.

Máte s biolampou a péčí o pleť zkušenost? Podělte se o ni s námi!

 

Autor:  Bohdan Hornych
Foto:  Flickr.com, Pixabay.com

Sekce: NOVINKY , ZAJÍMAVOSTI

Tagy :