V létě na hory: čím se vybavit a jak chránit pleť?

  • -

V létě na hory: čím se vybavit a jak chránit pleť?

v_lete_na_horach

Nejen v době zimy, ale i v létě se jezdí na hory, na letní dovolené, víkendy, nebo je jednodenní výpravy za krásami, turistikou, poznáním. Víte, jak se máte o svoji pleť a pokožku v horském prostředí starat a co jí dopřát?

 

Základem je vždy kvalitní kosmetika. A tak mimo dobré výbavy – oděvů, pevných botek a bagáže, investujte i do kvalitní kosmetiky s SPF, UVB a UVA ochranou. Vaše pokožka vám poděkuje. Pleť dostává na právě horách vysokou nálož ostrých slunečních paprsků, a proto na její ochraně nešetřete.

v_lete_na_horach1

Na horách ale neřádí jen sluníčko, také rychlé střídání počasí – slunce, vítr, mlha, déšť jí dává pořádně zabrat.

 

Proto si pořiďte na hory

  • Odličovač – dobré tonikum, pleťová micelární voda pomůže pokožce od nečistot. A na hory jsou ideální kousky na senzitivní pokožku. Ty totiž zabrání jejímu zčervenání.
  • Hydratační krém – ano, to je na hory nutnost. Hydratovat je při změnách klimatu a se sluncem na obloze důležité. Určitě jsou fajn přípravky s aramidy, rostlinnými složkami (konopí, aloe vera, byliny) nebo s koenzymem Q10.
  • Balzám na rty – Ano, i rty trpí (na slunci a větru). Vždy mějte u sebe balzám na rty, ideálně v tyčince. Je to skvělý pomocník, na nějž žádný lesk či rtěnka prostě nestačí. Vaše rtíky jsou citlivou pasáží obličeje, a potřebují dobrou péči. A nebojte se plácat si ho na rty i několikrát denně.
  • Krémy se sluneční ochranou – to jsou ty s SPF, UVA a UVB filtrem. Ano, ostré horské slunce potřebuje zábranu, aby pleť nepoškodilo. Nejlépe je SPFF s číslovkou od 25 výše. Nižší hodnoty vás na horách moc neochrání.
  • Krém na ruce – I ruce jsou důležité, a tak mimo krémů na obličej a tělo přibalte i krém na ruce. Pomůže nejen rukám ale i nehtíkům a pažím, které máte odkryté. Ručičky si mazejte jak ráno, tak večer a ideálně nějakým krémem s olivovým olejem, s canabisem, či aloe vera.

v_lete_na_horach2

Zdroj foto: Facebook.com

Autor: Pavla Jelínková

Sekce: NOVINKY , ZAJÍMAVOSTI

Tagy :