Pitným režimem ke zdraví, nebo kolapsu?

  • -

Pitným režimem ke zdraví, nebo kolapsu?

Pitným režimem ke zdraví nebo kolapsu

Pijete často nebo naopak málo? Nejlepší varianta je zlatá střední cesta. Pitný režim je důležitý, ale nic se nemá přehánět. Do tohoto režimu se počítá vše kromě kávy a sladkých nápojů a samozřejmě alkoholu. Pokud pijete přiměřeně, je vše v pořádku.

 Každý to zná. Ráno vstaneme a už nás bolí hlava a je nám celkově slabě. Když navštívíme doktora, dozvíme se, že jsme dehydrovaní a měli bychom více pít. Jako všechno má i špatný pitný režim své důsledky. A věřte, že bolest hlavy je jen jedním z nich. Co třeba rovnou migréna? Ale kolik tekutin vypít abychom se nepřepili a abychom zároveň nebyli dehydrovaní?

V litrech…

2 litry vody denně. To je doporučení pro člověka, který nemá náročnou fyzickou zátěž. Samozřejmě je to u každého individuální. Pokud máte každý den velkou fyzickou zátěž a potíte se, je logické, že budete pít více. Doporučuje se také pít pomaleji. Nepijte moc rychle a ve velkém množství, neboť vám pak nemusí být dobře od žaludku.

Otrava vodou

Věděli jste, že vodou se můžete otrávit? Pokud budete pít jen vodu bez minerálů, nejen, že se vám udělá nevolno, ale zředí se i koncentrace elektrolytů. Tím se zvětší buňky a může to skončit až kómatem nedej bože smrtí. Začne vás bolet hlava, budete mít velkou žízeň, bude se vám těžce dýchat. Proto se neládujte vodou jako diví. Je to nebezpečné.

Pitným režimem ke zdraví nebo kolapsu

Dehydratace

Jestli-že patříte mezi ty, co pijí málo, zpozorněte. Může se totiž stát, že snadno skončíte na kapačkách. Je dobré popíjet během dne po doušcích minerální vodu. Nemluvím ani o tom když je horké počasí. To je pak samozřejmostí. Pokud toto nedodržíte, nedivte se pak, když máte sucho v ústech, pocit žízně, oranžovou až nahnědlou moč. Můžete mít také poruchu vědomí. Tak neriskujte a buďte rozumní.

 Živiny

Důležité také je, co pijeme. Sladkou limonádou opravdu žízeň nezaženeme. Alkohol a káva se mezi tekutiny nepočítají. Tak co s tím? Nejlepší volbou je jemně ochucená nebo neochucená neperlivá minerální voda. Za prvé nás z bublinek nebude nadýmat a za druhé dodáme tělu minerály, které nutně potřebuje, aby fungovalo.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Lara Giz

Sekce: NOVINKY , pro MUŽE

Tagy :