Jak se nalíčit s kontaktními čočkami?

  • -

Jak se nalíčit s kontaktními čočkami?

jak_se_nalicit_s_kontakt_cockami

Líčení s kontaktními čočkami je složitější, nežli pro ty, co vidí dobře. Ale není to úplně vyloučeno.

 Ať už nosíte jakékoliv čočky, líčení se nebojte. V dnešní době jsou kosmetické přípravky přísně testovány. Stejně tak i samotné kontaktní čočky. Hrozí tedy jen malé riziko přecitlivělé reakce na ně. Nicméně i tak bychom se tomu měly vyhnout. Přece jen máme ještě citlivější zrak než ostatní ženy.

Nasadíme a poté líčíme

Všeobecně je doporučeno nejprve aplikovat čočky a až pak se začít líčit. Proč? Kdybychom to udělaly naopak, mohlo by se stát, že do oka zaneseme řasenku či stíny. A zánět je na světě! A to přece nechceme, že?

Vnitřní víčka jsou tabu…

Nejčastější oblast kudy se kosmetika dostává do očí a tím vzniká zánět, jsou právě vnitřní víčka. Věděla jste to? Druhé pravidlo zní tedy jasně. Řasenku neaplikujeme až ke konci řas a vnitřní linky u spodního víčka (např. tekuté) pro nás neexistují. Bohužel. Je mi líto dámy.

Citlivý zrak

Jako nositelky čoček máme oči mnohem citlivější. Proto používáme make-up který je pro citlivě oči a oční okolí přímo určený. Dnes se již nestává, že by kosmetický přípravek pro citlivé oči či okolí ženě nesednul. Pokud se to ovšem stane, vyhoďte jej a poohlížejte se po jiném.

jak_se_nalicit_s_kontakt_cockami

Prošlé či ne?

Stává se, že si ženy mnohdy nevšimnou, že je jejich kosmetika prošlá. Pokud nevíte jak to zjistit, stačí se podívat na obal přípravku. Je zde obrázek otevřeného kelímku a vedle něj číslo. Toto číslo udává počet měsíců kdy je přípravek použitelný. Pak již patří do koše. Jelikož nosíte kontaktní čočky, platí to pro vás dvojnásob. Je to kvůli tomu, že často používaná líčidla jsou při kontaktu s pokožkou něco jako lepicí páska pro bakterie.

Jemně ale pečlivě

Stejně důležité jako postup při líčení je také odlíčení. Také tady jako první věnujeme pozornost čočkám. Až po jejich odstranění z oka, začneme oči a okolí odličovat. Pokud tak neučiníme, čočky se zanesou odličovacím přípravkem a mohou se poškodit. Jedině když využíváte jednorázové jednodenní čočky, nemusíte být až tak opatrné.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Lara Giz

Sekce: NOVINKY , ZAJÍMAVOSTI

Tagy :