Nejen mužské prohřešky na pleti

Ano, mnohdy se dopouštíme na naší pleti celé řady. Co je špatně a co dobře?  

 

Životospráva má velmi podstatný vliv na to, jak naše pleť vypadá či bude vypadat v budoucnu. Prohřeškem, částečně nezaviněným, je také stres. Jestliže nedovedeme relaxovat, na pleti se to projeví.

 

Kouření

Proti pleti je neodpustitelným prohřeškem, jestliže kouříte. Pleť je ochuzována o tolik potřebný kyslík, bez něhož se nemohou obnovovat kožní buňky. Pokožka pak vypadá nezdravě, nehledě na to, že v budoucnu si zaděláváte na velký problém s rapidnějším stárnutím kůže i vzhledu.

 

Čištění pleti

Mnozí pánové toto podceňují. Což je šatné pro vaši pleť. A nejhorší je chodit spát bez očištění pleti správnou kosmetikou. Jelikož v noci dochází k regeneraci kůže, a díky nečistotám pokožce chybí potřebný kyslík, jelikož ucpává póry a navíc se na pleti mohou vyřádit bakterie.

Opalujete se?

Nemusíte se opalovat cíleně, pokud však víte, že na sluníčku strávíte delší dobu, je na místě použít krém na opalování – nejlépe s faktorem třicet, přičemž by mělo dojít k opakování této procedury po koupání a určitém čase na sluníčku. Bez tohoto pokožka stráně rychleji, i tvorba vrásek je navýšena.

 

Vynecháváte spánek?

Jestliže ano, jde o další chybu, ve spánku dochází k regeneraci kůže. Pokožka pak díky únavě získává i nezdravou barvu.

 

To jsou si největší prohřešky, které se mohou podepsat na vaší pleti. Změníte to?

 

Zdroj foto: Pixabay.cz

Autor: Petra Koudelková

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare