Zvětšení rtů: Trend nebo přežitek?

Rty, výrazná oblast obličeje. Krásné rty jsou ozdobou každé ženy. Mohou zaujmout, nebo také odpuzovat. Je zvětšení rtů trend nebo již přežitek?

Co vy na to?  Zvětšování rtů v nedávné minulosti zažilo obrovský boom a nedomnívám se, že tato móda je již přežitkem. Vždyť podívejme se jen na naše i zahraniční herečky, modelky a jiné ženy, kterým se říká celebrity.  A která z nás by si také někdy nepřála mít smyslné rty?

Zvláště jestliže oplývá rty úzkými. Úzké rty dávají našemu vzhledu určitý příznak přísnosti, a to na sobě většinou ženy nevidí rády (pokud si tedy na přísnosti nezakládají).

 

Jak probíhá takovéto zvětšení?

Výplně se dají v zásadě rozdělit na vstřebatelné a nevstřebatelné. Mezi vstřebatelné např. patří výplň pomocí kyseliny hyaluronové, což je gel, údajně hypoalergenní a bezpečný, navíc jeho aplikace není složitá. Ke zvětšení objemu rtů dochází tím, že váže vodu a podporuje tvorbu kolagenu. Tento zákrok lze navíc např. za rok zopakovat. Výsledek působí přirozeně, pokud je tedy materiál kvalitní a zákrok provádí odborník z oblasti estetické péče. Aplikuje se injekčně.

Důležitost konzultace

Tento odborník by měl od nás získat naši jasnou představu, jak by měly rty ve výsledku vypadat. Ne každá klinika je ke zvětšení rtů vhodná a mějte dámy na paměti, že rty jsou jedním z charakteristických rysů, kterých si většina lidí na vás povšimne.

 

Další možnosti

Je také možné rty zvětšit pomocí Lipofillingu, i zde je třeba znát požadované tvary a rozměry rtů. Abychom pak nevypadaly jako jedna velká pusa. I v tomto případě se ale jedná o miniinvazivní zákrok.

Na závěr třeba říci, že si musíme dopředu uvědomit, jako u všech kosmetických zákroků, jaký bude konečný výsledek. Některé celebrity, které propadly zcela tomuto trendu, již totiž nepůsobí krásně, ale spíše, v tom lepším případě, legračně.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

 

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare