Bylo -nebylo: balada o šíji

Je zajímavé, kolik mužů přitahuje štíhlá a hladká takřka labutí šíje. Je to snad znakem zranitelnosti a křehkosti. Ne každá z vás je však od přírody labuť. Jak tedy dosáhnout toho, aby šíje byla hladká a štíhlá? 

Pokud nemáte postavu jako ze žurnálu, nevadí, ale těžko budete mít ladnou šíji bez dalšího přičinění. I přesto je nutné brát své tělo takové, jaké je, ale zároveň od něj vyžadovat tolik, aby jeho schopnosti nezakrněly. Ziskem je zde naprosto odlišný životní pocit.

 

Šíje

Šíje neboli zátylek je zadní strana krku spojující hlavu s trupem, jinak též řečeno vaz – tolik definice. My však myslíme krk obecně. Je také častým místem bolesti, což bývá projevem potíží s páteří. Základem je často vadné držení těla, neboť šíjové svaly mají tendenci k přetížení.

 

Šíjové svaly

Upínají se v týle, můžete pociťovat bolesti hlavy, které často mohou být přičítány něčemu jinému. Ovšem ztuhlý krk je jejich neklamnou známkou. A co je podstatné, šíje je také místem, kde se jako první projevuje stres ve fyzické podobě.

 

Ještě o svalech

Jestliže se zvýší napětí svalů šíje, může být také nepříznivě ovlivněn cévní systém této oblasti. To se projeví i na vnímání rovnováhy, závratěmi, můžete mít také pocity nevolnosti až na zvracení, dokonce dochází ke kolísání krevního tlaku.

Napětí střídá uvolnění

Když si uvědomíte, že vám šíje ztuhla, musíte se zkusit uvolnit – ne náhlým trhnutím, nýbrž plynule. Dále nastupuje odpovídající cvičení a hlavně, jak již bylo výše zmíněno, správné držení těla.

 

Štíhlý krk?

Se vším se dá něco udělat. Pomalu natáčejte hlavu ze strany na stranu, dozadu a dopředu, udělejte pár kroužků.  Také pomáhají tlakové masáže a hubnoucí krémy, které jsou vyrobené speciálně k tomuto účelu. V neposlední řadě si můžete čas od času dopřát zábal – smíchejte mořskou sůl s teplou vodou, namočte ručník a šup s tím na krk.

 

Když nic nepomáhá

Pokud se vám zdá, že přesto nemáte šíji jako labuť, pomohou estetická centra, je to řešení sice radikálnější, ale účinné. Už od dávných dob byla labutí šíje znakem krásy a urozenosti. Co naplat? Tento trend se nezměnil, dnes však máte naštěstí mnohem více prostředků k dosažení cíle.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Autor: Petra Koudelková

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare